Zaručeně nejlepší domácí burgery

Příprava domácích burgerů je rychlovka a není to nic složitého, obzvlášť pokud máte v kredenci koření California Rancher Rump Rub Seasoning – pak je to otázka pěti minut. Prozradíme Vám náš léty prověřený, mnohokrát vyzkoušený recept.

Na přípravu 4 burgerů slušné velikosti budete potřebovat:

• 500g mletého hovězího (smíchejte 80% libového a 20% tučnějšího – burgery potřebují tuk pro lepší chuť a lépe drží pohromadě)
• půl cibule (červená je nejlepší, ale obyčejná taky dobře poslouží), nakrájené velmi najemno
• 1 rozšlehané vajíčko
• 3 polévkové lžíce California Rancher Rump Rub
• asi polévkovou lžíci worcesterové omáčky
• asi polévkovou lžíci ústřičné omáčky

Všechny tyto přísady promíchejte v misce – nejlepší nářadí jsou čisté ruce
  a dejte na půl hodinky odpočinout do lednice.


Tento základní recept můžete obměňovat:
- zkuste přidat nasekané čerstvé chilli papričky
- až budete mít čerstvou pažitku nebo koriandr – šup tam s nimi
- jindy vyzkoušejte jarní cibulku
- uzená paprika je taky fantastická a co teprve uzené chipotle chilli papričky! Nebo se odvážíte použít uzenou Naga Jolokii?
- NEBOJTE SE EXPERIMENTOVAT

 
Pokud se Vám směs zdá příliš mokrá a nekompaktní, přidejte hrst strouhanky. Rozdělte množství na 4 díly a vytvarujte burgery. Prozradím vám užitečný trik – než položíte burger na gril, udělejte do něj uprostřed palcem důlek – maso se tak při přípravě tolik uprostřed nezvedne a ugrilujete krásně plochý burger.

Pokládejte na dobře rozpálený gril, nechte 4-5 minut grilovat z jedné strany, obraťte a znovu grilujte 4-5 minut. Nesnažte se s burgery hýbat, gril je dost horký, aby se maso nepřilepilo.

Nezapomeňte – než začnete cokoliv grilovat, Váš gril by měl být čistý, rozpálený a lehce potřený stolním olejem (na potření použijte kuchyňskou utěrku namočenou do oleje, kterou si chytněte do grilovacích kleští nebo kuchařské pinzety).

A hlavně – během přípravy burgery nijak nestlačujte ani nemačkejte, jediný efekt tohohle amatérského triku je, že vytlačíte všechnu tu skvělou šťávu pryč z burgeru, oheň vzplane a plameny ožehnou burger zvenku na uhel, zatímco uvnitř zůstane nepropečený.

Podávejte na ogrilovaných sezamových houskách spolu se sterilovanou okurkou nakrájenou na plátky, plátkem sýra a rajčete, salátem, trochou majonézy a omáčkou Oaky & Smoky BBQ Sauce. Samozřejmě můžete použít jakoukoli vaši oblíbenou BBQ omáčku, pokud nemáte, tady je inspirace :)


Diskuze:

Kontakt:

Vložit nový příspěvek: